Германия и Швейцария завършиха 1:1 в последна среща и за двата тима от груповата фаза на ЕВРО 2024.

Двубоят се игра на стадион "Дойче банк парк" във Франкфурт.

Нападателят на сензацията в Италия - Болоня - Дан Н'дойе откри резултата за "кръстоносците", вкарвайки в 28-ата минута. Асистенцията беше на Ремо Фройлер, с когото Н'дойе е съотборник и на клубно ниво.

Домакините откриха резултата чрез Роберт Андрих в 17-ата минута, но попадението беше отменено поради засада от ВАР.

"Бундестима" изравни в самия край на срещата - във 2-ата минута на добавеното време чрез Никлас Фюлкруг.

В 84-ата минута попадение на Рубен Варгас от Швейцария беше отменено поради засада, а само минута по-късно Кай Хаверц от Германия нацели гредата.

С успеха домакините на ЕВРО 2024 спечелиха група "А", завършвайки със 7 точки, а Швейцария останаха втори - с 5. И двата тима продължават напред.