Балкан спечели Купа БФБ при момчетата U14. На финала в зала "Абритус“ в Разград отборът на Виктория Маринова победи Доростол с 68:55.

"Зелените“ изоставаха със 7 точки след една част игра, но много силна втора четвърт, спечелена с 34:7, ги откъсна на почивката с 43:23. Тимът от Силистра заличи голяма част от пасива си след паузата, но до обрат не се стигна.

Бронзовите медали в турнира са за БУБА Баскетбол, който в мача за третото място надви домакина Вълци със 72:47.

Двубоят започна много равностойно, като след десет минути игра столичният тим имаше минимален аванс – 18:17. Ключови се оказаха силните втора и трета четвърт, спечелени от БУБА с 19:7, а разликата от 25 точки се запази и след заключителната част.