Габриела Петрова остана 5-а в тройния скок от международния турнир по лека атлетика в Мадрид. 31-годишната българка направи опит от 13.98 метра и след това рискува за по-добро постижение, но направи 5 пристъпвания.

Състезанието спечели французойката Илионис Гийом, бронзова медалистка на Европейското първенство в Рим с 14.39 в най-силния си скок и направи още два опита над 14 метра. Испанката Ана Пелетейро-Компаоре, която спечели европейската титла в Рим е втора с 14.36 метра, а европейската шампионка в зала - туркинята Тугба Данъшмаз остана трета с 14.10.

10 дни преди да станат ясни участниците в леката атлетика на Олимпийските игри в Париж Петрова е на 29-о място от 32 квоти в класацията на троен скок. Сънародничката ни стана 6-а на еврошампионата в Рим с 14.16 и е на 12-о място в световната ранглиста за годината с резултат 14.38. Следващият старт за нея ще бъде на рождения ѝ ден 29 юни на националния шампионат за жени и мъже във Велико Търново.