Яник Синер се класира за полуфиналите на тенис турнира за мъже на трева в Хале, Германия.

Италианецът не изневери на традицията си в състезанието и даде сет на съперника си и в третия си мач. Световният №1 се наложи над 41-ия в ранглистата Ян-Ленард Щруф от Германия с 6:2, 6:7(1), 7:6(3). Мачът продължи 2 часа и 33 минути.

Щруф успя да спечели сет срещу Синер в третия мач между двамата при професионалистите.

Съперникът на италианеца на полуфиналите ще определят 42-ия в света Жижен Жанг от Китай и 44-ия в ранглистата Кристофър Юбанкс от Съединените щати.

В другия поток нямаше изненада на четвъртфиналите и победи постигнаха 2-ият в схемата Александър Зверев от Германия и 5-ия Хуберт Хуркач от Полша.

Зверев отстрани 37-ия в света Артур Фис от Франция с 6:7(5), 6:3, 6:4.

Хуркач победи 53-ия в ранглистата Маркос Гирон от Съединените щати със 7:6(5), 6:4.