Австрия победи Полша с 3:1 в двубой от втория кръг в група "D“ на финалите на Европейското първенство по футбол в Германия.

Мачът се изигра на стадиона в Берлин.

За двата отбора сблъсъкът бе ключов, след като стартираха със загуби на турнира.

Австрийците стигнаха до категоричния успех повече от заслужено, като най-вече през втората част показаха как играе истински вдъхновен тим. Дори появата след почивката на лидера на Полша Роберт Левандовски не успя да спре ентусиазма в редиците на Вуднертима.

Австрия влезе по-концентрирано в двубоя, като играчите на Ралф Рангник бързо заредиха опасности пред полската врата.

В 9-ата минута Гернот Траунер засече с глава във вратата на Полша след комедия от грешки в отбраната на поляците.

Голът събуди играчите на Полша, които веднага вдигнаха оборотите. В 18-ата минута Никола Залевски отправи опасен удар.

Последваха още няколко добри възможности за Полша и логичното се случи в 30-ата минута, когато нападателят Кшищоф Пьонтек възстанови равенството.

Удар на Беднарек бе блокиран, но топката попадна в Пьонтек, който бе точен.

В 39-ата минута звездата на Австрия Марсел Забицер стигна до добра възможност за втори гол, но бранител на Полша блокира удара му.

След почивката играчите на Ралф Рангник изнесоха лекция на поляците, а дори появата на терена в 60-ата минута на Роберт Левандовски и на Карол Швидерски не прекърши ентусиазма на австрийците.

В 66-ата минута атаките на отбора на Австрия дадоха резултат, като Кристоф Баумгартнер вкара за 2:1.

В 78-ата минута Австрия получи дузпа, която ветеранът Марко Арнаутович вкара за 3:1.

До края отборът на Австрия пропусна още няколко добри възможности за нов гол.

Поляците бяха пожалена и от турския рефер Мелер, който в 88-ата минута спокойно можеше да даде и втора дузпа за Австрия.

С първите си 3 точки на турнира Австрия е на 3-ото място в класирането, като се изравни с Франция и Нидерландия, които са с по мач по-малко.

Поляците регистрираха втора поредна загуба на турнира и остава последни в групата.