Австрия и Полша завършиха наравно 1:1 първото полувреме на двубой от втория кръг в група "D“ на финалите на Европейското първенство по футбол в Германия.

Мачът се играе на стадиона в Берлин.

За двата отбора мачът е ключов, след като стартираха със загуби на турнира.

Австрия влезе по-концентрирано в двубоя, като играчите на Ралф Рангник бързо заредиха опасности пред полската врата.

В 9-ата минута Гернот Траунер засече с глава във вратата на Полша след комедия от грешки в отбраната на поляците.

Голът събуди играчите на Полша, които веднага вдигнаха оборотите. В 18-ата минута Никола Залевски отправи опасен удар.

Последваха още няколко добри възможности за Полша и логичното се случи в 30-ата минута, когато нападателят Кшищоф Пьонтек възстанови равенството.

Удар на Беднарек бе блокиран, но топката попадна в Пьонтек, който бе точен.

В 39-ата минута звездата на Австрия Марсел Забицер стигна до добра възможност за втори гол, но бранител на Полша блокира удара му.

В края на полувремето тимът на Полша имаше добра възможност от пряк свободен удар, но вратарят на Австрия показа класа.

Нападателят на Лудогорец Якуб Пьотровски остана незабележим на терена през първата част.