Словакия води на Украйна с 1:0 след първото полувреме на двубой от втория кръг в група "Е“ на финалите на Европейското първенство в Германия.

Двубоят се играе в Дюселдорф.

Нападателят на Славия (Прага) Иван Шранц в 17-ата минута вкара гола за Словакия. Шранц, който бе сред героите и в предишния мач на Словакия (1:0 срещу Белгия с негово попадение) засече топката във вратата на Украйна след асистенция на Лукаш Хараслин.

През първата част Словакия бе по-активният тим, като можеше да има и по-сериозен аванс.

Хараслин в 44-ата минута накара вратаря Трубин, който замени под рамката на Украйна за този мач Лунин, да покаже класа.

Най-доброто положение на Украйна пропиля Олександър Зинченко, който в 43-ата минута стреля опасно, но Мартин Добравка спаси.