Испания победи само с 1:0 актуалният европейски шампион Италия в мач от втория кръг в група "В“ на финалите на Евро 2024.

На "Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен испанците направиха страхотно шоу, като безличният отбор на Италия трябва да е доволен, че се измъкна само с минималното 0:1.

Бранителят на Болоня Рикардо Калафиори, който беше един от най-стабилните в защитата на Италия, имаше малшанс да си вкара автогол в 55-ата минута.

Испанците награбиха съперника от самото начало, като още във 2-ата минута Педри стреля с глава, но Донарума спаси.

В 10-ата минута Нико Уилямс стреля опасно, но топката мина край вратата на Италия.

В 24-ата минута Донарума отново блесна, отказвайки Мората.

Минута по-късно пропуск направи и Фабиан Руис.

В 42-ата минута Донарума отново трябваше да се намесва след удар на Фабиан Руис.

В добавеното време на първата част испанците понесоха тежък удар, след като Родри получи жълт картон, който ще го извади от игра за следващия мач.

През първата част италианците така и не успяха да отправят точен удар към вратата на Испания.

След почивката ситуацията не се промени, като испанците продължиха да се забавляват, а логичното се случи в 55-ата минута, когато Калафиори прати топката в собствената си врата след пробив на най-добрия на терена Нико Уилямс.

В 60-ага минута пропуск направи и Ламин Ямал.

В 71-ата минута Нико Уилямс удари греда.

В добавеното време Донарума спаси удар на Айосе Перес, а минутка по-късно отрази нов него удар.

След втората си победа Испания си осигури място в следващата фаза на турнира, като е с две победи и голова разлика 4:0. Италия е на второто място с 3 точки. Албания и Хърватия имат тпо 1 точка.