Испания и Италия не успяха да си вкарат голове и завършиха наравно 0:0 първото полувреме на мач от втория кръг в груповата фаза на Европейското първенство в Германия.

Двубоят е пряк сблъсък за първото място в група "В“.

Испания имаше сериозна доминация през първата част, като хората на селекционера Луис де ла Фуенте сериозно се забавляваха. Основната причина Италия да се измъкне без гол бе вратарят Джанлуиджи Донарума, който на няколко пъти демонстрира страхотната си класа.

Испанците награбиха съперника от самото начало, като още във 2-ата минута Педри стреля с глава, но Донарума спаси.

В 10-ата минута Нико Уилямс стреля  опасно, но топката мина край вратата на Италия.

В 24-ата минута Донарума отново блесна, отказвайки Мората.

Минута по-късно пропуск направи и Фабиан Руис.

В 42-ата минута Донарума отново трябваше да се намесва след удар на Фабиан Руис.

В края на полувремето Родри от тима на Испания получи жълт картон и шще пропусне следващият мач на отбора на турнира.

През първата част италианците така и не успяха да отправят точен удар към вратата на Испания.