Дания и Англия се изправят един срещу друг във втори мач за двете страни от Група "С" на Европейското първенство, което се провежда в Германия. Срещата на стадион "Дойче Банк Парк" във Франкфурт започва в 19:00 часа.

"Червеният динамит" не успя да започне с три точки в ЕВРО 2024, въпреки че гол на Кристиан Ериксен изведе тима напред срещу Словения още в 17 минута. Отборът на Дания бе по-добрият тим на терена, но през втората част допусна изравняване на играта и в крайна сметка опитите на словенците доведоха до изравнителен гол в 77-ата минута.

Англия не се представи много убедително в дебютния си мач на Европейското, но все пак взе три точки след минимален успех над Сърбия. Джуд Белингам вкара единствения гол в мача в 13-ата минута. Така "трите лъва" се върнаха на победния път след шокиращата загуба от Исландия с 0:1 в контрола.