Словения се изправя срещу Сърбия във втори мач за двата отбора от Група "С" на Европейското първенство в Германия. Срещата на "Алианц Арена" в Мюнхен започва в 16:00 часа.

Словения започна участието си на ЕВРО 2024 с равенство срещу Дания (1:1). Тимът изостана рано в резултата, след като Кристиан Ериксен откри за "червения динамит" в 17-ата минута. Добрата игра на Словения обаче даде резултат и след почивката Ерик Янжа изравни и донесе точка на своята страна.

Сърбите загубиха от Англия (0:1) и като че ли резултатът беше закономерен. Футболистите от западната ни съседка така и не успяваха да затруднят Джордън Пикфорд. За сметка на това тимът се справи добре в защита и на свой ред държа интригата в двубоя до последния съдийски сигнал.

Победа за символичните домакини със сигурност ще ги класира за осминафиналите. Такава по всяка вероятност ще е достатъчна и на Сърбия да се озове сред един от най-добрите трети отбори в групите на шампионата.