Шотландия и Швейцария завършиха 1:1 в среща от група "А" на Европейското първенство по футбол, домакин на което е Германия.

Двубоят се игра на "Райненергищадион" в Кьолн.

"Гайдарите" излязоха напред в резултата в 13-ата минута след като автогол си отбеляза Фабиан Шер. Асистенция беше записана на Скот Мактоминей. По-късно обаче голът бе регистриран на името на звездата на Шотландия.

Точно 13 минути по-късно "кръстоносците" изравниха чрез неостаряващия Джердан Шакири.

В 33-ата минута ново попадение на Швейцария беше отменено поради засада от ВАР. То бе на нападателя на сензацията в Серия "А" през отминалия сезон - Болоня - Дан Ндойе.

През втората част нов гол на "кръстоносците" не бе зачетен. Нападателят на Монако Брийл Емболо вкара в 83-ата, но се оказа, след преглед от ВАР, че е бил в засада.

Така след вторите мачове в тази група лидер и сигурен продължаващ напред е Германия с 6 точки. Швейцария имат 4. Шотландия е с 1 точка, а Унгария е с 0.

Първите два отбора продължават напред, а част от най-добрите трети от групите също се класират за елиминациите.