Германия победи Унгария с 2:0 в среща от група "А" на Европейското първенство по футбол, домакин на което е именно "Бундестима".

Двубоят се игра на стадион "MHP Arena" в Щутгарт.

Мегазвездата на Байерн (Мюнхен) - Джамал Мусиала откри резултата. Той беше точен в 22-ата минута след асистенция на Илкай Гюндоган.

Това е второ попадение за Мусиала след това при разгрома над Шотландия с 5:1 на старта на форума.

В продължението на първата част Роланд Шалай отбеляза за "маджарите", но попадението беше отменено поради засада от ВАР.

Крайното 2:0 фиксира Илкай Гюндоган (на снимката). Ветеранът беше точен в 67-ата минута след пас на Максимилиан Мителщад.

С успеха Германия със сигурност продължава в следващата фаза на ЕВРО 2024. Домакините са с пълен актив от 6 точки от 2 мача. Унгария е с 2 загуби и почти без шанс за продължаване напред.