Селекционерът на хърватския национален отбор Златко Далич обяви за много труден двубоя с Албания.

"Ватрените" изпуснаха победата след късен гол на албанците.

"Това беше труден мач с две напълно различни полувремена. Вложихме много енергия, за да поведем с 2:1, в продължение на 45 минути съперникът ни не успя да премине в другата половина на терна, а след това в продълженията им позволихме да изравнят. Тежко е, когато получиш гол в последната минута.

полувреме беше много лошо, бяхме бавни, а през второто беше много по-добре, което е обнадеждаващо за мача с Италия. Победата над Италия ще ни класира напред. Все още сме в играта, ще се подготвим и ще направим всичко по силите си, за да продължим участие в турнира.

Не очаквахме да ни бъде толкова трудно в тези два мача, беше много борба. Световното първенство беше преди две години и бавно играчите ни остаряват. Този турнир ни показа, че всички изпитват трудности . . . отборите са доста равностойни", заяви Далич на пресконференцията след мача с Албания.