Албания води с 1:0 срещу Хърватия във втория двубой за двата отбора на Евро 2024 след първото полувреме от група "В". Полузащитникът на Спарта Прага Казим Лачи засече центриране от дясното крило на Елсейд Хисаж, откривайки резултата с глава в 11-та минута.

Двата състава загубиха първия си мач. Албанците отстъпиха срещу Италия след 1:2, а хърватите - от Испания с 0:3.

ХърватияДоминик Ливакович, Йосип Юранович, Йосип Сутало, Йошко Гвардиол, Иван Перишич, Лука Модрич, Марсело Брозович, Матео Ковачич, Ловро Майер, Бруно Петкович, Андрей Крамарич

АлбанияТомаш Стракоша, Елсеид Хисаи, Берат Джимсити, Арлинд Айети, Марио Митай, Кристиан Аслани, Илбер Рамадани, Язим Лачи, Ясир Асани, Рей Манай, Недим Байрами