Турция победи Грузия с 3:1 в първа среща и за двата тима от група "F" на Европейското първенство, домакин на което е Германия.

Двубоят се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Футболистите от южната ни съседка откриха резултата с гол на защитника на Фенербахче Мерт Мюлдюр в 25-ата минута.

Само 2 по-късно ВАР отмени попадение на изгряващата звезда на италианския гранд Ювентус - Кенан Йълдъз. Причината бе, че 19-годишният нападател бе в засада.

Дебютантите от Грузия изравниха чрез голмайстора на френския Метц Жорж Микаутадзе. Той бе точен в 32-ата минута след асистенция на халфа на испанския Леванте - Гиорги Кочорашвили.

Изгряващата звезда на европейския клубен и испански шампион Реал Мадрид - Арда Гюлер също се разписа. 19-годишният нападател бе точен в 65-ата минута след пас на Каан Айхан, извеждайки Турция отново напред в резултата.

Трите точки подосигури Керем Актюроглу, който отбеляза за крайното 3:1 в 7-ата минута на добавеното от съдията време на срещата.