Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Турция с 3:1 гейма (27:25, 25:20, 12:25, 25:22) в първия си мач от заключителния, трети турнир от Лигата на нациите, който стартира в Любляна, Словения.

За селекцията на Джанлоренцо Бленджини това е  трети успех в Лигата този сезон от 9 изиграни мача. Тимът ни е на 14-а позиция във временното класиране.

За отбора на Турция това е осма загуба от 9 изиграни мача, като тимът е на предпоследната, 15-а позиция.

За България Димитър Димитров реализира 15 точки, 14 от атака. Аспарух Аспарухов добави 13 точки, а капитанът Алекс Грозданов остана с 12.

За Турция Рамазан Ефе Мандираси реализира 16 точки. Адис Лагумджия се задоволи с 10, а брат му Мирза остана с 8.

На 20 юни (четвъртък) България среща тима на Италия, като двубоят е от 17:30 часа българско време.