Словакия победи с разгромното 4:0 Уелс в приятелски мач, който се игра на стадион "Антон Малатинскехо" в Търнава.

Домакините откриха резултата с гол на Давид Ханцко в 25-ата минута, но той бе отменен поради засада.

Въпреки това словаците излязоха напред с попадение на Юрай Куцка в самия край на редовното време на срещата.

Роберт Боженик покачи на 2:0 в 56-ата минута. Класическото 3:0 оформи Итън Ампаду. Защитникът на Лийдс, който е съотборник и с Илия Груев-младши, си отбеляза автогол в 60-ата минута.

Халфът на германския Хамбургер Ласло Бенеш регистрира 4:0 в самия край на двубоя.

Уелс завършиха при 0:0 със слабака Гибралтар в предходен приятелски мач, спирайки серия на тогавашния им опонент от 13 поредни поражения при голова разлика 0:50.

Словакия е на ЕВРО 2024. Тимът е в група "Е" с Белгия, Румъния и Украйна.