Хърватия победи Португалия с 2:1 в последна контрола за "ватрените" и предпоследна за иберийците преди предстоящото европейско първенство в Германия. Приятелският мач се проведе в Лисабон, а голямата звезда на домакините Кристиано Роналдо изгледа мача от пейката.

"Шахматистите" откриха резултата в 8', когато капитанът Лука Модрич бе точен след изпълнение на дузпа. Крилото на Ливърпул Диого Жота изравни за "мореплавателите" в началото на второто полувреме, две минути след като бе влязъл в игра. Крайният резултат оформи Анте Будимир в 56'.

Европейските шампиони от 2016 г. ще проведат още една контрола във вторник срещу Ирландия. Хърватите започват участието си на ЕВРО 2024 с мач срещу Испания на 15.06, а другите два отбора са Италия и Албания.