Павлин Иванов и отборът му Сибиу победиха Корона Брашов с 93:85 в 25-ия кръг от румънското първенство. Мачът бе в зала "Трансилвания“.

Българинът намери място сред титулярите и изигра най-силния си двубой след контузията, която лекуваше през последните седмици. Националът ни приключи с 11 точки, две борби и една аситенция за 28 минути на паркета. При стрелбата си той бе 1/3 от средна дистанция, 2/5 отвъд дъгата и 3/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От съотборниците му Рареш Ута се отличи с 22 точки и 8 борби. Брандън Андерсън се отчете с 22 точки за състава от Брашов.

Сибиу е със 7 победи и 8 загуби. Отборът е четвърти във временното подреждане в първата десятка от шампионата. В неделя Сибиу ще приеме Клуж-Напока.