Отборът на Черно море продължава победната си серия в редовния сезон на мъжаката волейболна Суперлига.

Тимът от Варна постигна четвърти пореден успех, като се наложи у дома над шампиона Нефтохимик Бургас с 3:2 гейма (25:19, 17:25, 25:22, 18:25, 15:13).

За Черно море това е 10-и успех от началото на сезона, като отборът е на 7-ата позиция в класирането.

Нефтохимик записаха 6-ата си загуба за сезона, като отборът е на 3-ата позиция в подреждането.

За първата победа на Черно море за първенство над Нефтохимик от края на 2011 година насам 21 точки реализира Мирослав Градинаров. По 14 добавиха Симеон Димитров и Борис Начев.

За селекцията на Мартин Стоев с по 19 точки се отчетоха Бранимир Грозданов и Розалин Пенчев.

В следващия си мач, на 16 март Нефтохимик среща лидера Дея Спорт. Черно море гостува в същия ден на последния Раковски 1964.