Йоханес Тингнес Бьо спечели преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в американския зимен център Солджър Холоу.

Започвайки от 17-а позиция след спринта вчера, почти на минута от водачите в надпреварата, норвежецът допусна само една неточност в 4-те стрелби и мина трасето за 30:02.0 минути. За него това е 82-а победа в кариерата.

Брат му Тарей Бьо остана втори на 6.4 секунди с два пропуска, а трети се нареди французинът Емилиен Жаклен на 7.1 секунди с 3 грешки.

Благой Тодев се класира 32-и с две пропуснати мишени и изоставане от 3:35.4 минути.

В общото класиране за Световната купа след 18 от общо 21 старта Тингнес Бьо води с 992 точки. Втори с 930 е Тарей Бьо, а на трето място се изкачи Стурла Холм Лагрейд с 828 точки. Владимир Илиев е 63-и с 26 точки, а Благой Тодев - 68-и с 21 точки.

Световната купа по биатлон завършва със стартовете от 14 до 17 март в Канмор, Канада.