В Кюстендил се проведе традиционното общинско лекоатлетическо състезание "Лъвски скок“, предаде репортер на "Фокус“. В състезанието, което се проведе на спортен комплекс "Осогово“, участваха момичета и момчета V клас. Събитието, организирано от Обединен детски комплекс, беше посветено на Апостола на свободата – Васил Левски и бе по повод Трети март – Национален празник на Република България.

В състезанието участваха отбори от 4 училища: Основно училище "Св. Св. Кирил и Методий", Основно училище "Св. Паисий Хилендарски " - два отбора, Основно училище "Проф. Марин Дринов и Природоматематическа гимназия "Проф. Емануил Иванов“.

Директорът на ОДК Бойко Малинов поздрави участниците в лекоатлетическата надпревара и пожела успех в състезанието. На първо място при момчетата, с постижение от 4.07 метра, се класира Михаил Славчев от ПМГ "Професор Емануил Иванов“, а първото място при момичетата зае Мария Коларска от същото училище. Тя скочи 3.80 м. При отборното класиране първенец отново е Природоматематическата гимназия. Победителите получиха купи, грамоти и медали.