Пирин Разлог продължи с успехите в българското първенство, записвайки четвърти пореден. Възпитаниците на Благовест Катранджиев надиграха като гости Хебър Пазарджик с 3:0 гейма (25:21, 31:29, 25:21) в 17-ия кръг.

Разложани отбелязаха осма победа в шампионата, събирайки 25 точки. Те излязоха 6-и във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от кръга.

Хебър допусна 12-а загуба, като с 5 успеха и 17 точки запазва 9-а позиция в елита.

След 1:0 за гостите, във втората част "тигрите“ показаха възможности. Те се разиграха и стопиха изоставане от 4 точки, като от 16:20, изравниха при 22:22. Двата съперника продължиха точка за точка докрай, а геймът излезе далеч извън 25-та точка. Домакините не издържаха на напрежението, а Пирин търпеливо изчака момента си и взе частта с 31:29.

В третия гейм пазарджиклии бяха равностойни до 7:7. След това Пирин направи 4 безотвени точки и се откъсна с 11:7. Гостите увеличиха преднината на 15:10, запазиха я и спечелиха с чиста победа.

Реализатор № 1 за Пирин бе Мариян Наков със 17 точки (два аса, един блок).