ЦСКА постигна 11-а победа в първенството, след като се справи у дома срещу Раковски 1964 Севлиево с 3:0 гейма (25:7, 25:12, 25:19) за по-малко от час в 17-ия кръг насред зала "Васил Симов".

"Червените" остават на четвърти във временното подреждане с 32 точки (11 успеха, 6 загуби). Раковски е на последната 12-а позиция с 3 точки (една победа, 16 поражения).

В следващия 18-и кръг ЦСКА ще гостува на Добруджа 07, а севлиевци ще приемат Марек Юнион Ивкони Дупница. Двете срещи са следващата събота от 18:00 часа.

Най-резултатен за столичани стана Християн Великов с 11 точки (един ас, една блокада), Иван Михал и резервата Иван Чолев добавиха по 9 точки. За Раковски Велко Ботев, Михаил Петров и Кристиян Косев завършиха с по 5 точки.