Мирела Демирева зае третото място на специализирания турнир за скок височина в зала в Банска Бистрица (Словакия). Българката изравни личния си рекорд за годината със 1.93 метра. Пред нея се класираха сръбкинята Ангелина Топич с 1.97 и Миа Апостолаки от Словения с 1.95.

Междувременно Пламена Миткова зае четвъртото място на скока дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в сръбската столица Белград.

Миткова постигна 6.48 в най-добрия си опит, но имаше проблеми с разбега и започна с два фаула. В третия опит скочи 6.18 и в четвъртия направи най-силния си скок, а в шестия постигна 6.28.

Във финала на 60 метра с препятствия Станислава Станков се класира шести със 7.92 секунди, а победител е Енцо Дизел (Австрия) със 7.72

Божидар Саръбоюков се класира на шесто място на същия турнир. 19-годишният атлет от Харманли постигна 7.66 метра в третия опит след два фаула. Последваха отново два неуспешни скока и опит от 7.25 в последния.