Данаил Полишев спечели брознов медал на Европейската купа за по фехтовка на рапира за кадети и кадетки, която завърши в Национална спортна академия " Васил Левски“,София. В турнира участваха 170 състезатели от 27 държави ( сред които Перу, Еквадор, Япония, Венецуела и Катар. Полишев излезе от групите с 5 победи и една загуба.

В директните елиминации той се включи от втори кръг, като надделя над Влад Мичу от Румъния с 15:6. В двубоя за място сред най-добрите 16-т българинът победи Хлиб Мукопад от Украйна с 15:5. В следващата среща Полишев отстрани Андор Колос Зогон от Унгария с 15:13. В двубоя за място във финала рапиристът ни отстъпи пред Томас Просел Агуинага от Еквадор с 14:15 след изключително оспорвана игра и завърши турнира на трето място, което е голям успех и не се е случвало в подобен вид състезание в последните години. Виктория Пастърмаджиева се класира 14-а на Европейската купа на рапира кадетки в София. Тя започна силно състезанието с 5 победи от 5 срещи в групите. Във втория кръг от елиминациите отстрани Елиава Мариами от Грузия с 15:9. В срещата за място сред най-добрите 16-т българката победи сънародничката си Евангелина Велчева с 15:8. В двубоя за място в "Tоп 8" Пастърмаджиева отстъпи пред Юлиана-Думитри Йосан от Молдова с 6:15 и зае престижното 14-то място в крайното класиране. Евангелина Велчева записа в групите 5 победи от 6 срещи. В елиминациите победи във втория кръг Анастасия Асатиани от Грузия с 15:9, а в двубоя за място сред най-добрите 16-т отстъпи пред Виктория Пастърмаджиева с 8:15 и завърши надпреварата на 21 място. В отборното състезание на кадетите, в конкуренцията на 15 отбора от 11 държави, първият тим на България се класира на 8 място. В първата среща от елиминациите Данаил Полишев, Теодор Тодоров, Димитър Панайотов и Атанас Гюров победиха Полша с 45:21. В следващия двубой, валиден за място сред най-добрите 8 рапиристите ни отстъпиха пред Чехия с 28:45. В първата среща за разпределение на местата от 5 до 8 Полишев, Тодоров, Панайотов и Гюров отстъпиха пред Румъния с 32:45, а в двубоя за 7-8 място загубиха от Катар с 32:45, с което заеха осмо място в крайното класиране. В отборната надпревара на кадетките се включиха 18 тима от 8 държави. Българският отбор в състав Виктория Пастърмаджиева, Габриела Топалова, Евангелина Велчева и Дея Велева се класира на 9-то място. В елиминациите рапиристките ни отстъпиха пред Чехия с 33:45, а в двубоите за разпределение на местата от 9-то до 16-то победиха третия тим на Турция с 45:27, смесения отбор на Перу и Венецуела с 41:40 и втория тим на Турция с 43:42, което ги подреди на 9-то място в крайното класиране.