Пламена Миткова, която е атлетка номер 1 на България за 2023 година, зае трето място в сектора за скока дължина при жените на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул.

Миткова заслужи бронза с 6.31 метра, постигнати в третия опит. Другите й резултати бяха 5.94 метра в първия, 6.12 в четвъртия и шестия, 6.26 в петия, а третото й излизане на сектора беше неуспешно.

Тя не успя да се доближи до личния й рекорд (6.61 метра), който тя направи само преди няколко дни на Държавното първенство за юноши и девойки.

Балканска шампионка стана Флорентина Юско (Румъния) с 6.64 метра. Втора е Ирина Нерубалшчук (Украйна) с 6.36.

Галина Николова остана 7-а с 6.04 метра.

В бягането на 60 м при жените Кристен Радуканова се класира за финал след 7.60 секунди в сериите.