Третодивизионният Спартак (Пловдив) победи елитният Етър (Велико Търново) с 1:0 в контролен мач.

Проверката се изигра на стадион "Хаджи Димитър“ и бе последна от подготвителния лагер на "виолетовите“.

Георги Лазаров от дузпа в 55-ата минута вкара гола за Спартак.

Играта през първата част бе равностойна, като в 33-ата минута вратарят на Етър Мартин Величков спаси удар от 30 метра на съперника.

Постепенно отборът от Велико Търново се активизира и направи няколко добри атаки, като хубав удар на Йоаким Карсела мина до гредата.

В игра след почивката влязоха всички футболисти от Етър от резервната скамейка.

Спартак поведе в 55-ата минута, когато нападател на пловдивчани се откъсна в наказателното поле и бе съборен, а последвалата дузпа бе реализирана от Георги Лазаров.

"Виолетовите“ създадоха още две-три добри положения, но удари на Ловре Кнежевич и Мартин Моран минаха отново до гредите.

В последната минута юношата Георги Иванов отправи опасен удар, но вратарят на Спартак спаси.

ЕТЪР: Мартин Величков, Крум Стоянов, Мартин Николов, Георги Александров, Луис Кордова, Кольо Станев, Атанас Атанасов, Дидис Лутумба-Пита, Ловре Кнежевич, Йоаким Карсела, Иван Василев (Ангел Мартинов, Хосекарлос ван Ранкин, Георги Ангелов, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Георги Иванов, Радослав Найденов, Ивайло Димитров, Николай Янков, Жан-Марк Тибуе).