Иран се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Азия по футбол, който продължава в Катар.

На осминафиналите, на стадион "Абдула бин Халифа“ в Доха отборът на Иран победи Серия след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши наравно 1:1, а при наказателните удари Иран спечели с 5:3.

От самия край на редовното време на мача Иран игра с десет души, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен нападателя на Порто Мехди Тареми.

Именно Тареми от дузпа в 34-ата минута откри резултата в мача. В 64-ата минута, също от 11-метров наказателен удар, Омар Махер Хрибин възстанови равенството.

Редовното време приключи при резултата 1:1 и се стигна до две продължения в които нов гол не падна. Така четвъртфиналистът бе определен след изпълнение на дузпи.

Ветеранът Фахд Юсеф пропусна втората дузпа за Сирия, докато всички петима изпълнители за Иран бяха точни.

На четвъртфиналите Иран ще играе срещу тима на Япония.