Байерн Мюнхен надделя срещу Аугсбург с 3:2 като гост в 19-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе на стадион "WWK Арена".

Полузащитникът Александър Павлович откри в 23-та минута, а левият бек Алфонсо Дейвис удвои в 5-ата на добавеното време от първата част чрез пас на халфа Леон Горецка. Босненецът Ермедин Демирович намали в 52-та минута, когато бе намерен от швейцарския бранител Кевин Мбабу. Капитанът на Англия Хари Кейн направи 3:1 в 58-та минута. В 88-та домакините получиха право да изпълнят наказателен удар, но той бе спасен от стража на баварците Мануел Нойер. Аугсбург спечели и втора дузпа в четвъртата минута от допълнителното време, а Демирович преодоля Нойер за крайното 2:3.

Байерн Мюнхен е втори с 47 точки, на една зад Байер Леверкузен. Аугсбург е 12-и с 21.