ЦСКА 1948 постигна втора победа в контролите тази зима, след като надви Монтана с 2:1 на градския стадион в Правец. Преди 3 дни "червените" се надиграха с 1:0 Арда.

Столичани поведоха в 15-та минута, когато Емил Ценов изведе Симеон Василев, който останал сам срещу вратаря, отбеляза за 1:0.

В 36-та минута играчите на Николай Панайотов стигнаха до втори гол. Точен бе Талиш, който реализира с добавка след изстрел на Емил Ценов от границата на наказателното поле.

Монтана имаше силни минути в края на първата част. В 40-та минута Бенанга пропусна наказателен удар, но минута по-късно Никола Борисов вкара отблизо за 2:1, като този резултат се запази до края.

ЦСКА 1948 ще изиграе още една проверка в подготовката. Отборът гостува на Хебър в Пазарджик на 3 февруари, седмица преди финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец.