Марица Пловдив и ЦСКА излизат във финала на турнира за Купата на България по волейбол при жените.

Двубоят е в столичната зала "Христо Ботев“ от 17:00 часа.

Пловдивчанки, които са абсолютен фаворит, преследват седми пореден и общо десети триумф в надпреварата, като до този момент в турнира те елиминираха с по 3:0 гейма съставите на Варна ДКС и Славия.

С тези успехи "жълто-сините" удължиха победната си серия в състезанието, която вече достигна 18 мача.

ЦСКА надигра по пътя си столичния Хектор с 3:1 гейма в четвъртфиналите, а след това на полуфиналите "червените" спечелиха категорично срещу Левски с 3:0 гейма.

"Червените" са един от двата най-успешни отбора в историята на Купата на България, където имат 19 спечени трофея, но последният от тях датира от сезон 2012/13.

През миналия февруари именно ЦСКА спря невероятната серия на Марица Пловдив от 145 последователни срещи без загуба в българското волейболно първенство.