Селекционерът на националния отбор по футбол на Кот д'Ивоар Жан-Луи Гасе очаквано бе уволнен, след като тимът не успя да си осигури автоматично класиране за елиминациите на турнира за Купата на Африка, на който страната е домакин.

Избраниците на Жан-Луи Гасе отнесоха здрав бой от отбора на Екваториална Гвинея в последния си мач от групата, отстъпвайки с 0:4.

Тимът все още не е приключил окончателно участие на турнира, като изчаква резултатите в другите групи, за да завърши сред най-добрите четири, класирали се на трето място за място на осминафиналите.

Заради това и решението за раздялата бе леко изненадващо.

Футболната федерация на Кот д'Ивоар съобщи, че прекратява договорните отношения на френския треньор и неговия помощник за неизпълнение на заложените в договора цели.

Бившият полузащитник на Кот д'Ивоар Емерс Фае ще поеме временно отбора.

70-годишният Жан-Луис Гасе беше начело от 2022 година, когато пое поста от сънародника си Патрис Бомел, след като отборът не успя да се класира за Световното първенство.