Отборът на Ирак затвърди хегемонията си в предварителна група "D“ на турнира за Купата на Азия, след като спечели и третия си мач от групата.

Иракчаните приключват груповата фаза като победители в групата с три победи.

В последния си, трети мач от груповата фаза Ирак се наложи драматично над аутсайдера Виетнам с 3:2.

Гол на Айман Хюсеин от дузпа в 12-ата минута на добавеното време на мача донесе пълния успех за Ирак.

Тимът на Виетнам изненадващо влезе по-добре в мача, като в 17-ата минута гол за отбора бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР.

В 42-ата минута Виетнам поведе с попадение на Виет Анх Буй Хоанг. В четвъртата минута на добавеното време отборът на Виетнам остана с десет души, след като Куат Ван Ханг получи втори жълт и  червен картон.

Ребин Сулака в 47-ата минута изравни, а Айман Хюсеин в 73-ата вкара втори гол за Ирак, за пълен обрат. Десет минути по-късно Хюсеин пропусна дузпа.

В първата минута на добавеното време Куанг Хай Нгуйен успя да вкара втори гол за Виетнам, за 2:2 преди да се стигне до втората дузпа в мача за Ирак, която този път Хюсеин бе точен за крайното 3:2.

Тимът на Виетнам приключва участието си на турнира на последното място в групата, като е с три загуби.