Фулъм посреща Ливърпул в двубой реванш от полуфиналната фаза на Купата на Лигата. Срещата на стадион "Крейвън Котидж" започва в 22:00 часа.

През този уикенд днешните домакини нямаха мач и така тимът записа цели единадесет дни почивка между днешната среща и последната изиграна - с Челси.

В последния кръг от първенството "Котиджърс" отстъпиха с 0:1 във визитата си на "сините" от Лондон, което бе и четвърта загуба за тях в последните шест мача от всички надпревари.

Ливърпул стигна до обррат, за да си осигури предимство след триумф с 2:1 в първия мач на "Анфийлд" по-рано този месец. Мърсисайдци се стремят да довършат работата на "Крейвън Котидж" и да резервират мястото си на Уембли.

"Червените" последваха тази победа над Фулъм у дома с категоричен успех при визитата на Борнемут с 4:0 и вече спечелиха пет последователни мача във всички състезания.