Иран победи Обединени арабски емирства с 2:1 в трети и последен двубой от груповата фаза на турнира за Купата на Азия по футбол.

Форумът се провежда в Катар.

Резултатът на "Едюкейшън Сити Стейдиъм" в Ал Райан откри звездата на португалския гранд Порто Мехди Тареми в 26-ата след асистенция на Сердар Азмун.

Али Голизадех покачи за 2:0 в 34-ата, но попадението беше отменено от ВАР поради засада.

Яхия Алгасани от ОАЕ можеше да изравни резултата, но пропусна от дузпа в 64-ата минута.

Само една по-късно Тареми вкара втория си гол в мача. Пасът за попадението отново беше на Азмун.

Мохамед Мохеби също се разписа за "персите" в 81-ата минута, но и този гол беше отменен заради засада от ВАР.

Крайното 2:1 оформи Алгасани в 3-ата минута на добавеното от съдията време, с което поне частично се реваншира за пропуснатата дузпа.

С успеха Иран събра пълен актив от 9 точки, печелейки група "С". Обединени арабски емирства завършват на второ място с 4 точки и също продължават напред в турнира.