Ангола надви Мавритания с 3:2 във втория кръг от група "D" за Купата на Африка. Срещата бе на стадион "Мюнисипал де Боеке" в Буаке, Кот д'Ивоар.

Нападателят Желсон Дала откри за анголците в 30-та минута, но в 43-та халфът Сиди Амар изравни след пас на полузащитника Омаре ГасамаЖелсон Дала отново изведе символичните гости в 50-та минута, а 3 по-късно съотборникът му Жилберто също намери целта. Абубакари Койта оформи крайния резултат в 58-та минута, благодарение на асистенция от бранителя Кадим Диау.

Ангола е първи в групата с 4 точки, колкото има и Буркина Фасо, който е с по-лоша голова разлика. Мавритания е на последната четвърта позиция без точки. След 3 дни анголците ще играят с Буркина Фасо от 22:00 часа, а по същото време Мавритания ще премери сили с Алжир.