Левски излиза срещу Монтана в полуфинален мач от турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

Финалната четворка на турнира се провежда в залата на "сините“ в столицата. Мачът е от 19:00 часа.

Двата отбора са съседи в класирането в Суперлигата, като Левски са втори, докато Монтана заемат третата позиция.

На четвъртфиналите Левски победи трудно Берое с 3:1 гейма, като играчите на Николай Желязков трябваше да наваксват изоставате от гейм.

Тимът на Монтана не допусна изненада, като постигна чиста победа над отбора на Хебър.

В Суперлигата двата тима изиграха един мач този сезон, като Монтана победи в София с 3:2 гейма.

Другият финалист ще определят отборите на лидера в Суперлигата Дея спорт и ЦСКА, които са на пета позиция във временното класиране в шампионата.

Този мач стартира в 16:00 часа.

На четвъртфиналите "червените“ се наложиха над шампиона Нефтохимик 2010 с 3:1 гейма. Дея спорт победи със същия резултат Пирин Разлог.

В Суперлигата този сезон двата тима са изиграли един срещу друг един мач, който Дея спорт спечели в Бургас с 3:1 гейма.