Националният отбор на България за жени до 18 години стартира страхотно в зоналната квалификация за Европейско първенство, която започна в столичната зала "Христо Ботев“.

В първия си мач от турнира, от група "А“, избраничките на легендата Тони Зетова отнесоха връстничките си от Косово с 3:0 гейма (25:15, 25:10, 25:19) само за 105 минути.

Българският отбор ще участва на полуфиналите в събота (20 януари), където очаква своя съперник измежду Сърбия и Турция (от група "Б").

Следващият двубой на България е с начален час 15:30 часа. Финалът е на 21 януари (неделя), като само победителят получава директна квота за ЕвроВолей 2024.

Срещу Косово Антонина Зетова започна със: Димана Иванова (разпределител), Вероника Петрова (диагонал), Симона Иванова и Деница Ангелова (централен блокировач), Калина Венева и Вяра Парапунова (посрещач) и Виктория Нинова (либеро). В хода на мача тя даде шанс за изява и на останалите от тима.

Най-резултатна за България стана Божидара Аранудова с 13 точки, а още 12 точки добави Вероника Петрова.