Отборът на Струмска слава Радомир победи елитния Пирин Благоевград с 3:1 в контрола, която се игра на терена в село Рилци.

Играчите на треньора Владимир Димитров вкараха и трите си попадения до почивката.

В 10-ата минута Цветомир Вачев откри резултата, а в 35-ата минута босненецът Кадрич, който продължава да е на пробен период, покачи резултата на 2:0.

В 41-ата минута Лазар Стойчев направи резултата класически, след като с глава засече центриране и прати топката във вратата на "орлетата“.

През втората част Пирин стигна до почетно попадение след точен удар от дузпа на Николай Бодуров.

Междувременно стана ясно, че роденият през 2003 година Мартин Стоилов е поредното ново попълнение на Струмска слава. След изиграването на двете контроли до момента вътрешният полузащитник спечели доверието на старши треньора Владимир Димитров и си издейства договор.

Той се превръща в шестия нов в редиците на Струмска слава след Йордан Тодоров (атакуващ полузащитник), Цветомир Вачев (дясно крило/нападател), Евгени Илиев (офанзивен халф/крило), Радослав Рашков (вратар) и Ахмед Адемов (ляв защитник).

Пробите на босненеца Кадрич продължават, като той се представи на ниво във втора поредна проверка.