Реал Мадрид се оттегли на почивката при преднина от 3:1 срещу вечния съперник Барселона във финала за Суперкупата на Испания. Дербито се играе на стадион "Ал-Ауал Парк" в саудитската столица Рияд.

Бразилското крило Винисиус Жуниор откри в седмата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря Иняки Пеня от английския полузащитник Джуд Белингам. Отново фланговият нападател на "лос бланкос" бе точен в 10-та минута, благодарение на асистенция от сънародника си Родриго. Роберт Левандовски намали за носителя на трофея в 33-та минута от воле с десния крак. Винисиус оформи хеттрика си в 39-та минута от наказателен удар. Той бе отсъден заради нарушение на уругвайския бранител Роналд Араухо именно срещу бразилеца.

За първи път от 7 януари 1995-а играч вкарва хеттрик в "Ел Класико" през първото полувреме. Тогава чилийският нападател Иван Саморано се разписва между 5-ата и 39-та минута за успеха с 5:0 на Реал у дома в 16-ия кръг от Ла Лига.

Реал Мадрид отстрани в полуфиналите Атлетико Мадрид с 5:3 след продължения, а Барселона се справи с Осасуна след 2:0.