Черно море победи ЦСКА в 16-ия кръг на Националната лига след 91:84 като домакин в зала "Христо Борисов". Възпитаниците на Кирил Болшаков изпуснаха преднина от 26 точки в хода на срещата, но удържаха успеха.

Черно море се изкачва до 7-а позиция с баланс 7-9, като му предстои гостуване на Черноморец. ЦСКА е с актив 12-4 и остава втори във временното класиране.

В първите 5 минути съставите се надпреварваха в резултата. Къртис Джоунс, Венелин Христов и Тач Ънру изведоха отбра си със 7 точки преднина. Прекъсването, взето от Росен Барчовски не помогна на "червените", а Марин Маринов направи разликата двуцифрена за първи път след тройка и кош - 26:14. В края на частта Георги Боянов отбеляза със сирената, за да върне разликата на 10 точки.

В първите минути от втората четвърт Черно море и ЦСКА си размениха по няколко коша, но последва силна серия от 13 безответни точки за "моряците", които им позволиха разликата да скочи на 50:26. Домакините оставиха противника си 4 минути без отбелязан кош, а до момента ЦСКА бе вкарал едва 6 точки, но Александър Радукич прекрати серията на "армейците". До края на първото полувреме баскетболистите на Барчовски успяха да се отчетат с още 11 точки, но съставът на Кирил Болшаков запази двуцифрената си преднина - 56:37.

Вторият период завърши и с 3 технически нарушения, като по едно получиха Марин Маринов и Виктор Гергов за реплики един към друг, а малко по-късно за реакция Венелин Христов също бе наказан.

След подновяването ЦСКА влезе в игра с бърза тройка на Венцислав Петков и кош на Александър Радукич, което накара наставника на домакините да вземе прекъсване в първите две минути от частта. Серията на "червените" продължи до 12:2, като разликата падна само до 9 точки, а Кирил Болшаков взе и второ прекъсване. Тач Ънру съумя изведе отбора си до нова двуцифрена разлика от 14 точки. В края на третата четвърт домакините успяха отново да излязат напред с по-голяма разлика чрез помощта на Тач Ънру и Къртис Джоунс - 78:61.

ЦСКА започна заключителния период с нова серия от 10:2, която му позволи да се доближи до противника на 9 точки. Домакините се съвзеха с помощта на Ейврил Уба и върнаха преднината си при 88:71 след още две успешни стрелби на Мартин Коцев и Тач Ънру. Последва нова серия за "червените" от 6:0, която накара Кирил Болшаков да вземе и последното си прекъсване. Георги Боянов добави 5 точки подред, които скъсиха изоставането на гостите до 6 при оставащи 1:54 минути до края. Възпитаниците на Барчовски се опитаха да се доближат до противника, но в оставащото време единствено Георги Боянов се отчете с две точки, а за "моряците" Костадин Лазаров вкара последния кош за успеха.