Воденият от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе победи като гост един от преките си конкуренти в битката за челните места във второто ниво на футбола в Турция – Сакаряспор, за който дебют направи Здравко Димитров, с 2:1 в мач от 18-ия кръг на шампионата.

С голове на Давид Тиянич в 8-ата минута и на Ахмед Илдъз в 78-ата Гьозтепе поведе с 2:0.

Здравко Димитров се появи в игра за официалния си повторен дебют с екипа на Сакаряспор веднага след втория гол за гостите.

Крилото веднага раздвижи играта на Сакаряспор, като в добавеното време Кабонго Касонго върна един гол за крайното 1:2.

В игра, като резерва, за Гьозтепе се появи доскорошният играч на ЦСКА 1948 Елитон.

В класирането в 1 Лига Гьозтепе е на второ място с 35 точки. Сакаряспор е на четвърта позиция с 32. Лидер с 42 точки и мач по-малко е Еюпсор.