Катар започна успешно защитата на Азиатската купа. Домакините, които през зимата на 2022-а приеха и Световното първенство, победиха Ливан с 3:0 в откриващия мач на 19-ия континентален шампионат.

Нападателят на Ал Сад Акрам Афиф откри в 45-та минута, когато бе намерен от Аломез Али, играещ в Ал Духаил. Имеено Али удвои в 56-та минута, благодарение на асистенция от Мохамед Ал Баяти. Афиф се разписа за втори път в 6-ата минута от добавеното време, оформяйки крайния резултат.

Двата отбора са в група "А" заедно с Китай и Таджикистан. Първите два продължават директно към елиминациите, а третата позиция осигурява класиране напред, ако съответният състав е с по-добри показатели от останалите трети в другите групи.

На 17 януари Катар ще играе с таджикистанците от 16:30 часа, а ливанците ще се изправят на същия ден от 13:30 срещу Китай.