Новата година започна с победа за България при националите ни до 20 години. В първия им официален мач те спечелиха срещу Черна гора с 3:1 гейма (27:29, 25:12, 25:16, 25:14) в Румъния. Двубоят даде начало на първия квалификационен турнир за Европейско първенство.

Възпитаниците на Мирослав Живков, допуснаха подценяване в първия гейм и загубиха драматично с 27:29. Това по никакъв начин не ги притесни. Във втората част България доминираше и изравни при 25:12.

В третия и четвъртия гейм "лъвовете" не допуснаха изненада - 25:16 и 25:14. Най-силно се представиха Александър Къндев, Костадин Козелов и Георги Бъчваров.

Следващият мач на "трикольорите" е срещу Турция утре от 16:00 часа. Само първият в класирането се класира директно на Европейското първенство. За втория и третия в подреждането има още една квалификация през април.