Отборът на Чехия измъкна бронзовите медали на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години, което се провежда в Швеция.

В малкия финал, в Гьотеборг, Чехия победи Финландия с 8:5 (1:2, 2:3, 5:0) след обрат.

Финландия поведе с 2:0 след попадения на Расмус Кумпулайнен в 7-ата и Яни Нюман в 8-ата минута на първата третина.

В 17-ата минута на частта Иржи Кулих върна едно попадение.

Скандинавците доминираха и във втората третина, въпреки че тя започна с гол за Чехия на Якуб Щанцл в 9-ата минута на третината. Финландците отговориха с попадения на Конста Хелениус и две на Лени Хамеенахо, като до края на третината Ондрей Бехер върна един гол за 3:5.

В решителната последна третина чехите се хвърлиха за обрат, като Кулих с втория си гол в мача, Ондрей Бехер, Томаш Хамара, Доминик Римон и отново Бехер доведоха резултата до 8:5 за Чехия.

Последните два гола в мача бяха отбелязана на празна врата.

Шампионът ще определят тимовете на Съединените щати и Швеция.