Уест Хем приема Брайтън в двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига. Срещата на "Лондон Стедйъим" започва в 21:30 часа.

"Чуковете" завършиха 2023 година с победа над градския съперник Арсенал и сега могат да започнат новата година с нови три точки. Отборът на Дейвид Мойс постигна зашеметяващи резултати през декември, като победи Тотнъм, Арсенал и Манчестър Юнайтед и спечели 13 точки от шестте си мача в първенството.

Уест Хем е непобеден у дома от октомври и, заемайки шесто място в таблицата, се оказва в битката за място в челната четворка.

В кръга на Боксинг дей Брайтън успя да смрачи настроението и в другата част от Северен Лондон. "Чайките“ отупаха Тотнъм с 4:2 като домакин, като бурно стартираха срещата и имаха абсолютен контрол до нея преди първия гол на "шпорите" в 81-ата минута. Успехът бе първи за тима от три шампионатни мача насам, като най-разочароващият от тях бе равенството 1:1 с Бърнли у дома.