Манчестър Сити приема Шефилд Юнайтед в двубой от 20-ия кръг на английската Всиша лига. Срещата на стадион "Етихад" започва в 17:00 часа.

"Гражданите" изпращат една феноменална 2023 година, която е и най-добрата в историята на клуба. Тимът спечели Шампионска лига, а към него добавиха такъв от ФА Къп и титла от Премиър лийг. Преди дни шампионите се завърнаха от Саудитска Арабия и като носител на трофея от Световното клубно първенство.

В предишния кръг и двата тима стигната до трудни победи. Тимът на Хосеп Гуардиола гостува на Евертън, където губеше с 0:1 през първото полувреме, но след почивката стигна до обрат и спечели с 3:1.

По същия начин се развиваше и двубоя на Шефилд Юнайтед срещу Лутън. Късметът обаче не бе в полза на "Остриетата“, които в рамките на три минути си отбелязаха два автогола и подариха успеха на противника с 3:2.