Националният ни отбор за момичета под 16 години загуби от Румъния на Балканиадата с 53:61. Мачът се състоя именно в румънския град Търговище.

Двата отбора изиграха много равностойно първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. Разликата не надвиши 5 точки, а почивката дойде при минимална преднина за възпитаничките на Лъчезар Коцев - 33:32.

Ситуацията не се промени и през третата четвърт, след която точката преднина този път бе за Румъния - 45:44. Играта продължи много оспорвано, но серия от 8:0 за домакините в заключителните минути им донесе успеха.

Съставите имаха сходни проценти при стрелбата от игра, но румънките вкараха повече наказателни удари (21/35 срещу 12/21), овладяха 62 борби срещу 52, а допуснаха и по-малко неточности - 19 срещу 24.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България с 10 точки, а с 8 точки и 8 борби приключи Ивайла Бакалова.

След този двубой България е с баланс 1:1. Следващият ни съперник ще стане ясен след изиграването и на останалите срещи от груповата фаза.